هیرمانا
پنج شنبه , آبان ۸ ۱۳۹۹
خانه / خرما کلیته / خرید انواع خرما کلیته صادراتی جیرفت

خرید انواع خرما کلیته صادراتی جیرفت

انواع خرما کلیته جیرفت در نوع صادراتی را می توان از بازار فروش داخلی خرید. اینکه شما چه مرکز خریدی را برای تهیه خرما کلیته انتخاب کنید در هزینه ها تاثیر خواهد داشت.
اگر به لیست کشورهای تولیدی خرما در بازار جهانی نگاه کنید، متوجه خواهید شد که ایران در رتبه دوم این لیست قرار گرفته و این یعنی ایران یکی از بهترین تولید کنندگان خرما در بازار جهانی است.
بالا بودن میزان برداشت سالیانه خرماهای مختلف در ایران باعث شده نه تنها پاسخگوی تمام نیاز بازار داخلی باشد، بلکه صادرات خرما به کشورهای مختلف را هم انجام داده و بتواند در این حوزه تجارت گسترده ای را راه بیندازد.
خرمای کلیته، یکی از همین خرماهای تجاری است که در بازار جهانی، خواهان بسیاری داشته و قرار است در این تاپیک مورد بحث و بررسی مفصلی قرار گیرد.

معرفی اجمالی خرمای کلیته

خرمای کلیته در زمره خرماهای مرغوب ایرانی قرار می گیرد که علاوه بر بازار فروش خوب در داخل کشور، از فروش خوبی در بازار جهانی برخوردار می باشد.
این خرما از خصوصیات و ویژگی های بسیاری برخوردار می باشد که به منظور شناخت بیشتر، در زیر به برخی از این خصوصیات و ویژگی ها اشاره می کنیم:

  • رنگ خرمای کلیته، رنگی قرمز مایل به قهوه ای می باشد.
  • سایز این خرما درشت بوده و آن را در زمره خرماهای گوشتی قرار می دهند.
  • رطوبتی که خرمای کلیته دارد، بین ۱۴ تا ۲۲ درصد متغیر است.
  • خرمای کلیته در سایز بین ۲٫۵ تا ۳٫۵ سانتی متر به بازار عرضه می شود.
  • در مقایسه با دیگر گونه های خرما، میزان شیره خرمای کلیته متوسط می باشد.

خرمای کلیته با نام های مختلفی در بازار شناخته می شوند که خرمای کلوته شناخته شده ترین و رایج ترین نام آن در بازار فروش می باشد.
نخل این خرما برای رشد و میوه دهی، نیاز به شرایط خاصی دارد که این شرایط تنها در منطقه خاصی از ایران برایش فراهم شده است. شهرستان جیرفت در استان کرمان، قطب اصلی تولید خرمای کلیته می باشد. از روستاهای اطراف جیرفت که بهترین منطقه برای کاشت، داشت و برداشت خرمای کلیته است می توان عنبر آباد اشاره کرد.

انواع خرما کلیته جیرفت

صادرات انواع خرما کلیته جیرفت

کیفیت خوب، طعم فوق العاده و شرایط آسان حمل و نقل انواع خرما کلیته جیرفت باعث شده تا گزینه خوبی برای صادرات به کشورهای مختلف محسوب شود.
البته بد نیست بدانید که شرایط و ضوابط صادرات خرما کلیته جیرفت به کشورهای دور و نزدیک به صورت سالانه مشخص می شود. دلیل آن هم این است که هر سال شرایط آب و هوایی و محیطی بر روی میزان تولید خرمای کلیته تاثیر می گذارد.
تعرفه هایی که برای صادرات مشخص می شود، از طرف دولت تعیین می گردد و هر تاجری که در حوزه صادرات خرماهای مختلف فعالیت می کند، با در نظر گرفتن این تعرفه ها می تواند پاسخگوی نیاز بازار جهانی باشد.
قیمت فروشی که برای انواع خرما کلیته تعیین می شود هم تا حدی بر صادرات آن تاثیر می گذارد. هزینه های تولید، هزینه های کمرگ و مواردی از این قبیل، تعیین کننده قیمت فروش خرما کلیته در بازار فروش می باشد.
از آنجایی که خرمای کلیته جیرفت صادراتی نسبت به خرماهایی که در بازار داخلی توزیع می شود از کیفیت بهتر و بالاتری برخوردار می باشد، خیلی ها تمایل به خرید آن دارند. اما بر این باور هستند که خرماهای صادراتی در بازار داخلی قابل خریداری نیست.
در صورتیکه این تفکر اشتباه بوده و بخشی از خرماهای کلوته صادراتی برای رفع نیاز بازار داخلی در کل کشور پخش و عرضه می شود. تنها بایستی افراد هزینه بیشتری پرداخت کنند تا بتوانند خرید خرما صادراتی کلیته جیرفت را انجام دهند.

قیمت گذاری خرما چگونه انجام می شود؟

هر خرما در بازار فروش از قیمت مختلفی برخوردار است و بابت تهیه آن بایستی هزینه مشخصی پرداخت شود. اما در نظر داشته باشید که قیمت فروش خرماها در بازار با در نظر گرفتن عوامل و پارامترهایی تعیین می گردد که به برخی در زیر اشاره نموده ایم:

  • میزان عرضه: برخی خرماها کمیاب بوده و برخی دیگر به وفور از نخلستان ها برداشت می شوند. کمیاب بودن یا نبودن خرما و میزان تولید و عرضه سالانه آن تاثیر مستقیمی بر روی قیمت گذاری خرما خواهد داشت. خرمای کمیاب از قیمت بالاتری برخوردار می باشد.
  • میزان تقاضا: برخی از خرماها در بازه های زمانی خاصی از بازار فروش خوبی برخوردار می شوند. مثلاً در ماه رمضان، تقاضا برای خرما افزایش پیدا کرده که این تاثیر مستقیم بر تعیین قیمت آن در بازار فروش دارد.
  • هزینه های تولید: نوسان هزینه هایی که مرتبط با روند کشت، داشت و برداشت خرما باشد، مستقیماً بر روی قیمت فروش آن ها تاثیر خواهد داشت. هزینه های آب، قیمت کود و مواردی از این قبیل، همه و همه تعیین کننده قیمت فروش خرما در بازار هستند.

عوامل و پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت گذاری خرما زیاد بوده که مهم ترین آن ها را در اینجا مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

انواع خرما کلیته جیرفت

چگونه خرما کلیته را بخریم؟

سوالی که ذهن خیلی از خریداران عمده خرما کلیته را درگیر خود کرده، چگونگی خرید آن می باشد.
خرماهای کلیته زمانی که از نخلستان ها برداشت می شوند، روانه کارخانه های مربوطه شده تا آماده سازی گردیده و بسته بندی شوند. نهایتاً این کارخانه ها هستند که انواع خرماهای جیرفت را به بازار فروش عرضه می دارند.
شما می توانید مستقیم از خود تولید کننده اقدام به خرید خرما کلیته کنید. در صورتیکه این شیوه برایتان ممکن نبود، اقدام از طریق نمایندگی های فروش در سطح کشور توصیه می گردد.
شرایط بازار حال حاضر ایجاب می کند که خرید خود را غیر حضوری و از طریق اینترنتی انجام دهید. پس می توانید از طریق موتور جستجوی گوگل به سایت رسمی کارخانجات تولید خرما دسترسی پیدا کنید.
این سایت ها که نماینده اصلی تولید کنندگان هستند، شرایط خرید و فروش فوق العاده ای را برای خریداران و فروشندگان فراهم می آورند. همچنین افراد با صرف کمترین هزینه و زمان می توانند از سایت های مربوطه، خرید خود را انجام داده و همچنین پرداخت هزینه را به صورت آنلاین انجام دهند. توجه کنید که سایت هایی را برای خرید گزینش نمایید که دارای اعتبار الکترونیکی باشند.

شرکت بازرگانی خرما هیرمانا یکی از بهترین انواع خرماهای کلیته یا خرما کلوته صادراتی را برای مشتریان خود ارسال می کند.
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
نرجس فیروزی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09171347651
کانال تلگرام: Hirmana_co@
اینستاگرام: Hirmana_co
پست الکترونیکی: Hirmana.co@gmail.com