هیرمانا
یکشنبه , دی ۲۸ ۱۳۹۹
خانه / خرما کلوته / صادرا ت خرما کلوته مرغوب کرمان به ارمنستان

صادرا ت خرما کلوته مرغوب کرمان به ارمنستان

صادرات خرما کلوته مرغوب کرمان به ارمنستان با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت انجام می شود. همین حالا می توانید برای خرید خرما کلوته صادراتی مرغوب در بازار داخلی اقدام نمایید.
خرماهای مختلفی در نخلستان های ایران کشت، داشت و برداشت می شود که همین مسئله باعث شده در بازار جهانی، ایران رتبه دوم کشورهایی را از آن خود نماید که در تولید خرما جزو بهترین ها هستند. صادرات خرماهای ایرانی به کشورهای دور و نزدیک بسیار رایج می باشد. زیرا این خرماها از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بوده و طعم دلپذیری دارند.
یکی از این خرماها که خیلی در بازار داخلی و در بازار خارجی مورد توجه قرار گرفته، خرمای کلوته کرمان می باشد.
در این مطلب، به تعریف کلی خرمای کلوته پرداخته و راجع به تعرفه های آن صحبت خواهیم کرد. پس اگر قصد خرید یا فعالیت در زمینه صادرات خرما کلوته مرغوب کرمان به ارمنستان را دارید، بد نیست در ادامه ما را همراهی نمایید.

صادرات خرما کلوته مرغوب

خرما کلوته مرغوب کجا برداشت می گردد؟

کرمان یکی از استان های ایران است که شرایط آب و هوایی و همچنین نوع خاک در جای جای آن به گونه ای است که کشت، داشت و برداشت خرما در آن به وفور انجام می شود.
اما اگر بخواهید خرمای کلوته مرغوب از استان کرمان خریداری کنید، لازم است بدانید که در شهرستان جیرفت و روستاهای اطراف آن، بهترین خرمای کلوته برداشت شده که به خاطر کیفیت خوب، نوعی خرمای تجاری محسوب می شود.
این خرما که با نام خرمای کلیته هم در بازار فروش شناخته می شود، از ویژگی های زیر برخوردار است:

 • این خرما رنگ بسیار تیره ای داشته و تناژ رنگی آن قرمز مایل به قهوه ای تیره است.
 • بافت خرمای کلیته کمی سفت است ولی از نظر ظاهری شبیه به خرمای مضافتی می باشد.
 • خرمای کلوته از میزان کمی رطوبت برخوردار بوده و برای همین، آن را در زمره خرماهای نیمه خشک قرار می گیرد.
 • سایز این خرما بین ۲ الی ۴ سانتی متر بوده و می توان آن را جزو خرماهای درشت بازار به شمار آورد.

زمان کشت این خرما در شهرستان های مختلف کرمان از تیر ماه آغاز می گردد. اما شرایط آب و هوایی، میزان بارندگی و … سبب می شود تا اغلب برداشت خرما از شهرهای جنوبی انجام شود. مرداد ماه زمان برداشت خرمای کلوته از شهرهای جنوبی بوده و تا شهریور ماه تمامی خرماهای رسیده در شهرهای شمال استان کرمان برداشت می شود.

نرخ خرما کلوته کرمان در بازار ایران

خرما کلوته در بازار ایران، یک خرمای پرفروش محسوب می شود. البته اگر می خواهید بدانید در چه زمانی این خرما بیشترین میزان فروش را به خود اختصاص می دهد، باید گفت که ماه رمضان، اوج بازار فروش این خرماست.
نسبت به کیفیت، طعم و میزان برداشت خرمای کلوته در بازار، نرخ فروش آن معقول می باشد. البته بد نیست در نظر داشته باشید که شرایط و عوامل بسیاری بر نوسان نرخ خرما کلوته کرمان در بازار ایران و کشورهای خریدار تغییر خواهد کرد.
مهم ترین عامل تاثیرگذار بر نرخ، میزان تولید سالیانه خرما در بازار ایران می باشد. هر چه تولید در یک سال افزایش داشته باشد، موجودی بازار بیشتر شده و پاسخ دهی به نیاز بازار داخلی و خارجی راحت تر می شود که این سبب متعادل شدن قیمت خرما کلوته کرمان خواهد شد.
اما سالی که میزان تولید سالانه خرما از میانگین تولیدات چند سال اخیر کمتر باشد، بالطبع قیمت ها افزایش پیدا کرده و این هم به خاطر کمیاب شدن این نوع خرما در بازار فروش است.
از دیگر پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. هزینه های تولید
 2. هزینه های داشت و نگهداری نخلستان ها
 3. هزینه های آماده سازی و بسته بندی
 4. هزینه های مرتبط با نیروی انسانی فعال در نخلستان ها
 5. و مواردی از این قبیل.

صادرات خرما کلوته مرغوب

شرایط صادرات خرما کلوته به ارمنستان چگونه است؟

صادرات خرما کلوته به خاطر کیفیت خوب، طعم عالی و قیمت مناسب، به کشورهای دور و نزدیک بسیاری انجام می شود. اما بد نیست بدانید که یکی از بزرگترین و عمده خریداران خرما کلوته در بازار جهانی، کشور ارمنستان است.
شرایط صادرات خرما کلوته مرغوب به کشورهایی نظیر ارمنستان، شرایط ثابت و مشخصی نیست. زیرا هر ساله میزان تولید خرما و میزان تقاضایی که برای آن در بازار داخلی دارد متفاوت می باشد.
دولت تعرفه هایی را برای صادرات خرما مشخص کرده است که اگر کسی قصد فعالیت در زمینه تجارت خرما را داشته باشد، ابتدا باید با این تعرفه ها آشنا شود.
خیلی از شرکت های بازرگانی و تجاری فعال در زمینه خرید و فروش خرما، صادرات و واردات خرما و فعالیت های اینچنینی، موفق شده اند با در نظر گرفتن همین تعرفه ها، موقعیت های خوبی را در بازار فروش از آن خود نمایند.

 

صادرات خرما کلوته مرغوب

سایت فروش عمده خرما کلوته یا کلیته درجه یک

فروش خرما کلوته یا کلیته درجه یک در بازار ایران به چندین طریق انجام می پذیرد:

 • یکی خرید حضوری از تولید کنندگان، نمایندگان فروش در سطح کشور و دلالان عرضه خرما در شهرهای مختلف.
 • دیگری خرید اینترنتی از سایت فروش عمده و فروشگاه های مجازی عرضه کننده خرما در بازار مجازی.

شاید در نگاه اول همه روش اول را برای خرید عمده خرما کلوته انتخاب کنید. اما بد نیست بدانید که در بازار جهانی، روش دوم خرید و فروش بیشتر روی بورس آمده و این همه گیر شدن خرید اینترنتی دلایل قانع کننده ای به همراه دارد.

مثلاً:

 1. در خرید اینترنتی لازم نیست هزینه گزافی را خرج رفت و آمد، استفاده از وسایل نقلیه و مواردی از این دست کنید.
 2. در خرید اینترنتی زمان ارزشمند شما ذخیره شده و برای انجام امور بیهوده پرت نخواهد شد.
 3. در خرید اینترنتی نیازی نیست تنها در ساعات مشخصی به مراکز فروش مراجعه کنید. بلکه ثبت سفارش از طریق دسترسی به اینترنت و در تمامی ساعات شبانه روز ممکن می باشد.
این تنها چندی از مزایای خرید اینترنتی می باشد که ما بیان کردیم. بی شک اگر دیگر مزایای خرید فروش از سایت های اینترنتی را بدانید، شما هم به خرید عمده یا فروش عمده خرما از طریق سایت های فروشنده ترغیب خواهید شد.
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سجاد روزبه
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09131465466
کانال تلگرام: Hirmana_co@
اینستاگرام: Hirmana_co
پست الکترونیکی: Hirmana.co@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش خرمای کلوته درجه یک

مرکز فروش خرمای کلوته درجه یک جیرفت

فروش خرمای کلوته درجه یک در بازار از رونق خوبی برخوردار است. مسئولین فروش خرما …