هیرمانا
شنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۹
خانه / خرما ربی / فروش خرمای ربی مرغوب بم قیمت ارزان

فروش خرمای ربی مرغوب بم قیمت ارزان

فروش خرمای ربی مرغوب به صورت مستقیم توسط نخلستان دارهای منطقه انجام می شود. با خرید مستقیم و بی واسطه خرما از طریق این مجموعه، می توانید تا حد زیادی در هزینه ها صرفه جویی کنید.
خرماهای مختلف و گوناگونی در بازار جهانی وجود دارد و ایران هم جزو کشورهایی است که تنوع خرما در بازار آن بسیار قابل توجه می باشد.
جالب است بدانید، یکی از محصولاتی که ایران در زمینه تولید آن بسیار موفق بوده و توانسته تجارت آن در بازار جهانی را به خوبی انجام دهد، خرما می باشد. به خصوص خرماهایی که بومی ایران بوده و کاشت آن در دیگر کشورهای دور و نزدیک انجام نمی شود. خرمای ربی یکی از همین خرماهاست که در بخش های بعدی به آن بیشتر خواهیم پرداخت.

خرمای ربی درجه یک محصول کجاست؟

به خاطر شبهاتی که درباره خرما ربی وجود دارد، اولین سوالی که ذهن خریدار را درگیر به خود می کند این است که خرما ربی محصول کدام منطقه می باشد؟
در پاسخ به این سوال باید به استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد. شاید باورش کمی سخت باشد اما در استان سیستان بلوچستان، نخلستان های وسیعی به زیر کشت نخل خرمای ربی رفته اند.
البته تمامی مناطق سیستان بلوچستان محل مناسبی برای کاشت خرمای ربی نیست و تنها در ۵ شهر، خرما ربی درجه یک برداشت می شود. این ۵ شهر عبارتند از:

 • چابهار
 • سراوان
 • زابل
 • خاش
 • ایرانشهر
متاسفانه به خاطر اینکه در استان سیستان بلوچستان امکانات لازم و کافی برای بسته بندی و آماده سازی خرما ربی نیست، این خرما به صورت فله به استان کرمان و بخش اعظم آن به کشور پاکستان فرستاده می شود. برای همین، شایعاتی مبنی بر پاکستانی بودن این خرما در بازار جهانی پخش شده است.

فروش خرمای ربی مرغوب

کیفیت خرما ربی بم چگونه است؟

درست است که خرمای ربی، خرمای بومی سیستان و بلوچستان می باشد، اما بد نیست بدانید که کشت آن در مناطقی با شرایط شبیه به سیستان و بلوچستان هم ممکن می باشد. بم یکی از شهرستان های استان کرمان بوده که تمامی شرایط لازم و کافی برای کشت، داشت و برداشت خرماهای مختلف را دارد و خرمای ربی هم یکی از همین خرماهاست که در این منطقه کاشت می شود.
البته در بخش قبلی گفته شد که قسمتی از برداشتی های خرمای ربی استان سیستان بلوچستان هم برای آماده سازی روانه کارخانه های کرمان شده که ممکن است این خرماها با نام خرمای ربی بم وارد بازار فروش شده باشند.
به هر حال، خرمای ربی بم از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و اگر بخواهیم خرماهای مرغوب ایرانی را دسته بندی کنیم، بدون شک و معطلی، خرمای ربی را به خاطر کیفیت خوب و طعم خاصی که دارد، در زمره خرماهای درجه یک قرار خواهیم داد.

فروش خرمای ربی مرغوب

فروش خرمای ربی مرغوب و صادرات آن

خرمای ربی از نظر کلی دارای کیفیت خوبی است و جزو خرماهای مرغوب ایرانی به حساب می آید. اما باید در نظر داشته باشید که این خرما در کارخانه های مربوطه سورت بندی شده و از نظر کیفیت طبقه بندی می گردد. آن دسته از خرماهای ربی که کیفیت بهتری داشته برای صادرات آماده سازی شده و آن دسته دیگر برای مصرف بازار داخلی بسته بندی می گردد.
البته ناگفته نماند که امکان خرید خرمای ربی صادراتی در بازار ایران هم ممکن است. اما با قیمت کمی بالاتر از خرماهایی که برای مصرف روانه بازار فروش شده اند.
قبل از اینکه اقدام به خرید و فروش خرمای ربی مرغوب صادراتی و … کنید، باید آشنایی کامل با خرمای ربی داشته و از خصوصیات آن مطلع باشید. برای همین، در زیر به این خصوصیات و ویژگی ها اشاره کرده تا شما پروسه خرید فروش را بهتر و با کمترین دردسر طی نمایید:

 • خرمای ربی، خرمایی درشت و گوشتی است.
 • رنگ پوست این خرما، قرمز مایل به مشکی می باشد.
 • پوست خرمای ربی، پوستی براق و شفاف و نازک است.
 • این خرما دارای مقدار کمی رطوبت می باشد.
 • هسته خرمای ربی از گوشته آن کاملاً جدا است.
 • جدا نمودن پوست این خرما از گوشت کمی دشوار می باشد.

چیزی که به جز کیفیت خوب باعث شده تا صادرات خرمای ربی به کشورهای مختلف انجام شود، کم رطوبت بودن آن است. وجود رطوبت مشکلات زیادی در پروسه صادرات ایجاد کرده است و چون این خرما کم رطوبت بوده و نیاز به کانتینرهای یخچالی ندارد، هزینه چندانی در بر نخواهد داشت.
برای همین، کشورهای دور و نزدیک زیادی هر ساله خواهان تناژ بالایی از این خرمای مرغوب و باکیفیت می باشند.

فروش خرمای ربی مرغوب

مزایای سفارش خرما ربی از شرکت هیرمانا

سفارش خرمای ربی به شیوه های مختلفی ممکن می باشد. اما راحت ترین و جدیدترین شیوه ثبت سفارش، از طریق سایت های فروشنده خرما صورت می گیرد که یکی از معتبرترین آن ها، سایت زیر نظر مجموعه و شرکت هیرمانا می باشد.
شاید از دیدگاه اول، ثبت سفارش اینترنتی را کاری ریسکی بدانید، اما باید گفت که مزایای این روش خرید از خرید و فروش خرمای ربی مرغوب به صورت حضوری بسیار بیشتر است. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • عدم نیاز به حضور در جامعه برای ثبت سفارش خرما
 • عدم نیاز به استفاده از وسایل نقلیه عمومی و شخصی برای مراجعه به مراکز فروش حضوری
 • عدم نیاز به صرف هزینه برای پیشروی روند خرید به شیوه حضوری
 • عدم نیاز به صرف زمان ارزشمند در ترافیک های سنگین شهری
 • صرفه جویی در بودجه در نظر گرفته شده برای خرید
 • نداشتن محدودیت زمانی برای ثبت سفارش خرما
 • محدود نبودن ساعت ثبت سفارش اینترنتی بر خلاف خرید خرما به صورت حضوری

و موارد بسیار دیگری از این قبیل که اگر همه را مورد بحث و بررسی قرار دهید، می توانید متوجه برتری ثبت سفارش اینترنتی نسبت به ثبت سفارش حضوری شوید.
خوشبختانه خیلی افراد از پیشرفت تکنولوژی کمک گرفته و از روش های جدید خرید فروش کالا و محصولات استفاده می کنند. اما خیلی دیگر از خریداران را بایستی با آوردن دلیل و برهان به انجام کاری تشویق کرد. امید بر این است که با بیان مزایای سفارش اینترنتی خرما ربی از شرکت هایی همچون شرکت هیرمانا، شما را به خرید فروش آنلاین خرما ربی مرغوب و درجه یک ترغیب کرده باشیم.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سجاد روزبه
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09131465466
کانال تلگرام: Hirmana_co@
اینستاگرام: Hirmana_co
پست الکترونیکی: Hirmana.co@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرما ربی قیمت

سایت فروش خرما ربی قیمت عمده

خرما ربی قیمت مناسب در تمامی بازارهای فروش و به خصوص بازار فروش آنلاین جایگاه …