هیرمانا
یکشنبه , بهمن ۵ ۱۳۹۹
خانه / خرما ربی / فروش خرما ربی مرغوب صادراتی ایرانشهر

فروش خرما ربی مرغوب صادراتی ایرانشهر

فروش خرما ربی مرغوب که محصول ایرانشهر بوده و نوع صادراتی این خرما می باشد، با قیمت های نسبتاً بالاتری انجام می شود. شما می توانید این خرما را هم به صورت فله و هم به صورت بسته بندی در وزن های مختلف خریداری کنید.
میوه خرما یکی از میوه های پرطرفدار و قندی است که هم بزرگ و هم کوچک به آن علاقه زیادی دارند. یعنی به عبارت دیگر طرفداران خرما محدود به رنج سنی خاصی نمی شوند. اما خرما را بایستی درست و به جا استفاده کرد. مصرف بی رویه خرما به خاطر قندی که دارد، ممکن است نه تنها خواصی برای مصرف کننده به همراه نداشته باشد، بلکه سبب آسیب به وی شود.
پس سعی کنید درست و به اندازه در رژیم غذایی خود از انواع خرماهایی همچون خرما ربی، خرما مضافتی، خرما زاهدی، خرما پیارم و … استفاده نمایید.

خرمای ربی را بهتر بشناسید

خرمای ربی که در بخش قبلی از آن یاد شد، یکی از بهترین خرماهای ایران است که طرفداران آن در سطح جهان به دنبال خرید آن هستند و پررونق بودن بازار فروش این خرما به بازار داخلی ایران محدود نمی شود.
این خرما، در زمره خرماهای درشت قرار گرفته و رنگ پوست آن قرمز متمایل به مشکی است. پوست شفاف و براق این خرما تاثیر زیادی بر بازار پسند بودنش داشته است.
رطوبت خرمای ربی نسبت به خرماهایی همچون مضافتی و …، بسیار کم می باشد. همین رطوبت کم باعث شده تا نگهداری آن در طولانی مدت ممکن شده و به همین زودی ها خراب یا ترش نشود.

البته که کم رطوبت بودن خرمای ربی تاثیر بسیاری بر صادرات آن هم گذاشته است که در بخش های مربوطه به آن خواهیم پرداخت. حال که با خرمای ربی آشنا شدید، وقت آن رسیده که درباره محل کشت این خرما و نحوه عرضه اش به بازار فروش بیشتر بدانید.

فروش خرما ربی مرغوب

محل کشت انواع خرمای ربی

خرمای ربی، خرمای مخصوص استان سیستان و بلوچستان می باشد. البته در شهرستان های زیر در استان سیستان و بلوچستان، مرغوب ترین انواع خرمای ربی به کشت رسیده و در بازار توزیع می شود:

 • چابهار
 • سراوان
 • ایرانشهر
 • زابل
 • خاش

اگر بخواهیم در میان انواع خرمای ربی کشت شده در این ۵ شهرستان، به آنی اشاره کنیم که سطح مرغوبیت بیشتری دارد، بی شک از خرمای ربی سراوان نام خواهیم برد. بعد از خرما ربی سراوان، خرمای ایرانشهر است که در بازار داخلی و خارجی بسیار طرفدار دارد.
متاسفانه چیزی که دانستن آن برای خریداران خرما ربی به صورت عمده حائز اهمیت است، ضعیف بودن صنعت بسته بندی در این استان می باشد. این خرما زمانی که پروسه تولید را به دور از هرگونه مواد شیمیایی پشت سر گذاشته و برداشت می شود، به صورت فله ای در اختیار کشور همسایه یعنی پاکستان قرار می گیرد تا پروسه آماده سازی و بسته بندی آن توسط کارخانه های پاکستانی انجام شده و از طریق این کارخانه ها، انواع خرما ربی به بازار جهانی راه پیدا کند.
به همین دلیل است که گاهی خرما ربی بازار ایران را با عنوان خرمای پاکستانی می شناسند و این مسئله خیلی ناراحت کننده است.

خوشبختانه تا به امروز بخش عظیمی از مشکلات بسته بندی در داخل کشور حل شده و تولید کنندگان ایرانی توانسته اند بخشی از برداشتی های خرمای ربی را با بسته بندی های ساده در بازار توزیع نمایند.

قیمت فروش خرما ربی مرغوب در بازار

قیمت فروش خرما ربی مرغوب در بازار، به عوامل و پارامترهای متعددی مرتبط می باشد. از این عوامل و پارامترها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کمیاب شدن خرما ربی و کاهش برداشت آن در طول سال
 2. افزایش میزان تقاضا برای خرمای ربی چه در بازار داخلی و چه در بازار خارجی
 3. هزینه های مرتبط با کشت، داشت و برداشت شامل هزینه آبیاری و غیره
 4. تغییر و نوسان قیمت خرماهای دیگر موجود در بازار
 5. تغییر در هزینه آماده سازی و بسته بندی خرما برای عرضه به بازار
 6. نوسان هزینه های گمرک برای صادرات خرما ربی به کشورهای دور و نزدیک

و موارد بسیاری از این قبیل که برخی تاثیر مستقیم داشته و برخی دیگر تاثیر عکس دارند. البته لازم به ذکر است که میزان تاثیر هر یک از این عوامل و پارامترها بر قیمت فروش خرما ربی مرغوب در بازار متفاوت خواهد بود.

فروش خرما ربی مرغوب

نحوه خرید خرما صادراتی ربی در بازار داخلی

برای خرید خرما صادراتی ربی در بازار داخلی، راه و روش های بسیاری پیش روی شماست که از همه آسان تر، سریع تر، کم هزینه تر و بی دردسر تر، خرید غیر حضوری می باشد.
البته هنوز هم شرکت هایی هستند که به دنبال خرید فله و عمده خرما ربی به صورت حضوری می باشند.
اگر شما هزینه و زمانی که صرف پروسه خرید می کنید برایتان اهمیت داشته و به دنبال به حداقل رساندن آن هستید، توصیه می کنیم که در میان روش های خرید، خرید و فروش خرما ربی مرغوب صادراتی ایرانشهر، سراوان و … را از فروشگاه های اینترنتی عرضه کننده انجام دهید. مزیت این سایت های فروشنده این است که:

 • برای ثبت سفارش خرما به صورت عمده و فله دیگر نیاز به خروج از منزل یا محل کار نخواهد بود.
 • به منظور ثبت سفارش نیاز نیست که هزینه ای را صرف عبور و مرور و تردد در این خیابان های شلوغ کنید.
 • زمانی که قرار است برای خرید حضوری در خیابان های پر از ترافیک به هدر رود را ذخیره می کنید.

جهت ثبت سفارش، نیاز به این نخواهید داشت که در ساعت اداری و کاری به مراکز فروش یا کارخانه مراجعه نمایید. بلکه ساعت ثبت سفارش دست خود شماست و می تواند هر ساعتی از شبانه روز باشد.

فروش خرما ربی مرغوب

آشنایی با سایت فروشنده خرما در ایران

خیلی از افرادی که به صورت حضوری خرید می کردند، با خواندن مزایای روش غیر حضوری خرید خرما ربی مرغوب، به آن ترغیب شده و به دنبال سایت های رسمی و معتبری جهت تهیه و پاسخ دهی به نیاز خود هستند.
برای آشنایی با سایت فروشنده خرما در ایران، تنها کافیست به اینترنت دسترسی داشته و خرمای مورد نظر خود را در گوگل جستجو کنید.
گوگل به شما سایت های متعددی را پیشنهاد خواهد کرد که برخی تنها در زمینه آموزشی فعالیت داشته و برخی دیگر به فروش انواع خرما مشغول هستند.

هم اکنون یکی از سایت های مهم در زمینه فروش و صادرات بهترین ارقام خرما خصوصا خرما ربی، سایت گروه بازرگانی خرما هیرماناست.
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سجاد روزبه
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09131465466
کانال تلگرام: Hirmana_co@
اینستاگرام: Hirmana_co
پست الکترونیکی: Hirmana.co@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرما ربی قیمت

سایت فروش خرما ربی قیمت عمده

خرما ربی قیمت مناسب در تمامی بازارهای فروش و به خصوص بازار فروش آنلاین جایگاه …