هیرمانا
دوشنبه , اسفند ۱۸ ۱۳۹۹
خانه / خرما سایر / مرکز خرید عمده خرمای سایر خوزستان

مرکز خرید عمده خرمای سایر خوزستان

خرمای سایر خوزستان از تمامی مراکز خرید فروش عمده خرما قابل خریداری می باشد. توجه داشته باشید که کدام مرکز و فروشگاه را برای خرید خرما انتخاب می کنید تا هم از کیفیت اطمینان داشته باشید و هم از قیمت. به نظر شما، با وجود خرمای متنوع در بازار ایران، خرمای سایر جایگاهی در بازار تجاری ایران داشته و صادرات آن به کشور های مختلف انجام می شود یا نه؟
در میان گونه های بسیار متنوع خرمای ایران، خرما هایی هستند که به خاطر برخورداری از کیفیت عالی و همچنین بازار پسند بودن، متقاضیان زیادی داشته و حتی صادرات آن ها به کشور های دور و نزدیک انجام می پذیرد.
یکی از این گونه ها، خرما سایر نام دارد که در بازار فروش خرما با نام هایی همچون استعمران، اسمبرون، سمبرون و … شناخته می شود.
این خرما در بخش هایی از خوزستان کشت می شود و درباره دیگر جزئیات آن در ادامه این متن صحبت خواهد شد.

خرمای سایر خوزستان

مشخصات ارقام عمده خرمای سایر

خرمای سایر یکی از بهترین خرما های تجاری ایران است که چیزی بالغ بر ۷۰% خرمای خوزستان را تشکیل داده.
همچنین جالب است بدانید که بیش از ۴۰% از خرمای صادراتی ایران را خرمای سایر یا همان استعمران خوزستان شامل می شود.
خرما های موجود در بازار ایران به ۵۰۰ گونه هم رسیده که چیزی نزدیک به ۱۰۰ گونه تنها در خوزستان کشت می شود. حال بد نیست بدانید که خود خرمای سایر هم از ارقام گوناگونی تشکیل شده که از نظر کیفیتی با یکدیگر متفاوت هستند:

 • خرمای گرید AX
 • خرمای گرید A
 • خرمای گرید B
 • خرمای گرید C

تعداد هر یک از این خرما ها در هر پوند به ترتیب برابر است با ۸۰ تا ۸۵، ۹۵ تا ۱۰۵، ۱۰۵ تا ۱۲۰، ۱۲۰ تا ۱۵۰٫ اگر به تعداد خرما ها در هر پوند نگاه کنید، متوجه خواهید شد که هرچه تعداد خرما در این مقدار کمتر باشد، خرما درشت تر و گوشتی تر بوده و در نهایت از کیفیت بهتری برخوردار است.
در خصوص مشخصات کلی خرمای سایر بد نیست موارد زیر را بدانید:

 1. رنگ قهوه ای متمایل به قرمز دارد.
 2. ماندگاری آن بالاست و در دمای معمولی به بیش از ۱۵ ماه هم می رسد.
 3. خرمای نیمه خشک محسوب می شود و برای نگهداری نیاز به سردخانه ندارد. (رطوبت آن مابین ۱۶ تا ۱۸ درصد می باشد.)
 4. میزان قند موجود در آن بیش از ۷۰% است.

چرا خرمای سایر خوزستان بخریم؟

همانطور که مستحضر هستید، تنوع گونه های خرما در ایران زیاد است و تعداد گونه ها به چیزی بالای ۵۰۰ گونه می رسد. اما چرا تنها برخی از گونه های خرما مانند خرمای سایر خوزستان در بازار مطرح شده اند و خرید آن ها پیشنهاد می شود؟
در پاسخ بایستی به سطح کیفیت بالای خرما هایی همچون سایر خوزستان اشاره کرد. کمتر خرمایی در بازار جهانی خواهید یافت که از کیفیت بالا و سطح مرغوبیت فوق العاده خرمای سایر یا استعمران خوزستان برخوردار باشد.
جالب است بدانید که درجه مرغوبیت بالا و همچنین میزان قند بالای این خرما باعث شده تا تنها برای مصرف روزانه و پذیرایی مورد استفاده قرار نگیرد و از آن در صنایع گوناگون دیگری هم استفاده شود. مثلاً:

 1. پخت و پز شیرینی، دسر و تنقلات بدون ضرر
 2. تولید نوشیدنی هایی همچون نوشابه
 3. تهیه لواشک های شیرین مزه و …

از مشخصات و ویژگی هایی که باعث شده خرمای سایر یکی از پرفروش ترین و بازار پسند ترین خرما های ایرانی شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گوشتی بودن خرما
 • جدا بودن کامل هسته از گوشته
 • ظاهر زیبا و رنگ قهوه ای تیره
 • طعم شیرین
 • سلولز پایین
 • ارزش غذایی بالا
 • آسان بودن نگهداری آن و مواردی نظیر این ها

خرمای سایر خوزستان

شرایط صادرات خرما سایر چگونه است؟

همانطور که در ابتدا بیان شد، خرما سایر تنها خرمای بازار پسند در داخل کشور نیست و خیلی از کشور های دور و نزدیک به خرید آن علاقمند هستند.
اگر به خاطر داشته باشید، طبق آمار های مطالعه شده اعلام شد که ۴۰% از خرمای صادراتی ایران را خرمای سایر تشکیل داده است و این خبر بسیار خوبیست.
اما توجه داشته باشید که صادرات خرما سایر به کشور های مختلف به هر شیوه ای ممکن نخواهد بود. تعرفه ها و شرایطی برای صادرات خرما سایر وجود دارد که هر ساله تغییر کرده و افراد مشغول در حوزه بازرگانی خرما باید این اطلاعات را مد نظر قرار دهند.
تعرفه ها و شرایط تحت تاثیر عوامل زیر هستند:

 1. مقدار تولید سالانه خرما
 2. مقدار نیاز بازار داخلی
 3. قیمت خرما سایر در بازار
 4. قیمت گونه های دیگر خرما در کشور و …

مثلاً اگر در سالی سرانه تولید سالانه خرما سایر کاهش پیدا کند، در آن سال قیمت خرما افزایش پیدا کرده و دولت تعرفه صادرات خرما سایر را نسبت به سال گذشته کاهش می دهد.
بد نیست بدانید که صادرات خرما سایر به کشور های زیر انجام می شود:

 • کانادا
 • انگلستان
 • نیوزلند
 • استرالیا

خرمای سایر خوزستان

خرید عمده خرما سایر باکیفیت

خرما سایر باکیفیت را کارخانه های تولیدی مواد غذایی، شرکت های بازرگانی صادر کننده، تامین کننده شهر های مختلف و … به صورت عمده خریدار هستند.
اما ممکن است این سوال در ذهنشان به وجود آید که بهتر است از کجا و چگونه خرید خرما سایر انجام شود؟
ما برای این افراد چندین و چند پیشنهاد داریم:

 1. خرید عمده خرما از کارخانه به صورت مستقیم: مطمئن ترین راه برای خریدارانی است که حساسیت بالایی روی کیفیت و قیمت خرما دارند.
 2. خرید عمده از نمایندگی های فروش: نمایندگی ها و عاملان فروش در سطح کشور، گزینه خوبی برای کسانی هستند که دسترسی به کارخانه برایشان دشوار می باشد.
 3. خرید از فروشندگان واسطه: این روش برای خریداران عمده پیشنهاد نمی شود و تنها مناسب خریداران جزئی خرماست.
 4. خرید عمده و خرد از سایت های فروشنده: بهترین روش در حال حاضر، خرید غیر حضوری از سایت هاست. چون هم هزینه چندانی را به خود اختصاص نداده و هم سبب صرفه جویی در زمان خریدار می شود.

به هر شیوه ای که اقدام به خرید خرمای سایر خوزستان کنید، بایستی اول درباره آن شیوه خرید اطلاعاتی کسب کرده تا به واسطه نا آگاهی تان، خرید بدی را تجربه نکنید.

گروه بازرگانی خرما هیرمانا در نظر داشته تا با امکان سفارش خرید اینترنتی و عمده بهترین ارقام خرما، خریدی آسان و کاملا اقتصادی را برای مشتریان خود رقم بزند
.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سجاد روزبه
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09131465466
کانال تلگرام: Hirmana_co@
اینستاگرام: Hirmana_co
پست الکترونیکی: Hirmana.co@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید خرما سایر

خرید خرما سایر | عمده فروشی انواع خرما درجه ۱

خرید خرما سایر با روش عمده فروشی انواع خرما درجه ۱ توسط مجموعه ی ما …